Postup při koupi

1. Výběr nemovitosti
Vyberete si z naší nabídky pozemek a ozvete se nám, že o něj máte zájem. Poskytneme Vám podklady o pozemku a podmínkách možné výstavby na něm. Jakmile se ke koupi rozhodnete, dáte nám vědět, abychom Vám připravili rezervační smlouvu. Do uzavření rezervační smlouvy pro Vás vybraný pozemek stáhneme z nabídky pro ostatní klienty.
2. Uzavření smlouvy
Sdělíte nám údaje nutné pro přípravu rezervační smlouvy, její text si odsouhlasíme a uzavřeme ji. Do pěti dnů od uzavření rezervační smlouvy uhradíte zálohu ve výši 10% z kupní ceny včetně DPH.
3. Uhrazení kupní ceny
Proběhne výstavba inženýrských sítí a příjezdových komunikací k Vašemu pozemku. Jakmile budou zkolaudované, dáme Vám vědět a uzavřeme s Vámi kupní smlouvu či smlouvu o budoucí kupní smlouvě dle s Vámi dohodnutého postupu. Dle podmínek příslušné smlouvy nám uhradíte doplatek kupní ceny a zahájíme Vám výmaz stávající bankovní zástavy a převod pozemku na katastru. (Postup může být mírně odlišný, pokud se rozhodnete pro hypoteční financování, ale vždy se Vám i Vaší bance budeme snažit vyjít vstříc).
4. Předání nemovitosti
Poté, co budete na katastru zapsáni jako vlastníci Vám pozemek protokolárně předáme.

Financování pozemků

Rezervační poplatek 10% z kupní ceny pozemku včetně DPH zaplatíte do 5 dní od podpisu Rezervační smlouvy. Ten se následně se započítává na budoucí splátku kupní ceny nemovitosti. V případě financování pozemku hypotéčním úvěrem Vám poskytneme podklady a potvrzení naší banky nutné pro zápis zástavního práva.